Svårt att hitta rätt kort? Lugn vi hjälper dig!

Till kortväljaren

Om Klubben

Välkommen till en träningsupplevelse utöver det vanliga, hos oss på Nordic Wellness Lunden.

Det har svettats och lyfts tungt i lokalen sedan 80-talet, och nu kan du göra det under Nordic Wellness regi!

Vi erbjuder en stor maskinpark för alla typer av träning och även mängder av fria vikter, konditionsmaskiner och en stor yta med Crosscagebur för funktionell träning. Efter träning kan du koppla av i bastun eller i vårt solarium.

I våra tre gruppträningssalar kan du träna allt från Bodypump® , CXWORX® & Bodycombat® från den världsledande gruppträningsleverantören Les Mills® men även våra egna koncept som YOGA, CROSSCAGE & BOOTY MOVE. 

 

Vi har även Kidz Club i lokalen - där du kan lämna ditt barn i säkra händer hos våra härliga barnpassare.

Hjärtligt välkomna för ett svettigt träningspass oss! 

Vårt utbud

Funktionell yta

Gruppträning

Gym

Personlig tränare

Kidz Club

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Träning och maskiner

Gym

Fria vikter

Skierg

Crosstrainer

Cyklar

Löpband

Rodd

Funktionell yta

Crosscage

Träningsformer

Gruppträning

Seniorträning

Personlig tränare

Uteträning

Ungdomsträning

Barndans

Rehab

Generellt

Träningsyta

Öppet dygnet runt

Café

Skåp - Hänglås

Kidz Club

13-årsgräns

Barnpassning

11-årsgräns

Efter träning

Jacuzzi

Bastu

Solarium

Massagestol

Spa

Visa alla
Dölj utbud

Kontakt


Adress

Nordic Wellness Göteborg Lunden

Nordic Wellness Göteborg Lunden

Sankt Pauligatan 9, 41660, Göteborg


Telefon

010-155 52 87


Epost

lunden@nordicwellness.se


Öppettider

Bemannat

05:30 - 22:00 15.00 - 20.00
Ti 05:30 - 22:00 15.00 - 20.00
On 05:30 - 22:00 15.00 - 20.00
To 05:30 - 22:00 15.00 - 20.00
Fr 05:30 - 22:00 15.00 - 19.00
05:30 - 22:00 10.00 - 13.00
05:30 - 22:00 16.00 - 19.00

 

Kidz Club:

Kidz CLub är tillsvidare stängd som en åtgärd mot Covid-19. 

 

 

Tid Pass Instruktör Platser
16:30 - 17:00 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Maria Raketic 4 lediga
Maria Raketic 4 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

16:30 - 17:00

4 lediga

16:50 - 17:35 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Beatrice Granström 7 i kö
Beatrice Granström 7 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

16:50 - 17:35

7 i kö

17:00 - 18:00 Vinyasa Yoga 60 Vinyasa Yoga 60
Mikaela Jonsson 0 i kö
Mikaela Jonsson 0 i kö Reservera
Reservera

Vinyasa Yoga 60

17:00 - 18:00

0 i kö

17:55 - 18:40 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Beatrice Granström 12 i kö
Beatrice Granström 12 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

17:55 - 18:40

12 i kö

18:00 - 18:45 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Joakim Rasmusson 6 i kö
Joakim Rasmusson 6 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

18:00 - 18:45

6 i kö

18:50 - 19:20 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Erika Orosz 16 i kö
Erika Orosz 16 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

18:50 - 19:20

16 i kö

19:30 - 20:15 Kommande klass Kommande klass
0 i kö
0 i kö
AfHo med Pernilla

Kommande klass

19:30 - 20:15

0 i kö

AfHo med Pernilla
Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Josefin Larsson 12 i kö
Josefin Larsson 12 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

06:30 - 07:15

12 i kö

11:00 - 11:45 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Michael de Rooij 0 i kö
Michael de Rooij 0 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

11:00 - 11:45

0 i kö

12:00 - 12:45 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Michael de Rooij 4 lediga
Michael de Rooij 4 lediga platser Boka pass
Boka

CrossChallenge 45

12:00 - 12:45

4 lediga

17:20 - 17:50 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Jacob Hasselmark 10 i kö
Jacob Hasselmark 10 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

17:20 - 17:50

10 i kö

17:30 - 18:15 Cykel 45 Cykel 45
Simon Götesson 13 i kö
Simon Götesson 13 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:30 - 18:15

13 i kö

17:30 - 18:00 Kommande klass Kommande klass
0 i kö
0 i kö
les mills barre

Kommande klass

17:30 - 18:00

0 i kö

les mills barre
18:00 - 18:45 Gyminfo 45 Gyminfo 45
Linn Gruvaeus 3 lediga
Linn Gruvaeus 3 lediga platser Boka pass
Boka

Gyminfo 45

18:00 - 18:45

3 lediga

18:15 - 19:15 Yoga 60 Yoga 60
Philippa Vinterqvist 18 i kö
Philippa Vinterqvist 18 i kö Reservera
Reservera

Yoga 60

18:15 - 19:15

18 i kö

19:15 - 20:00 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Linn Gruvaeus 21 i kö
Linn Gruvaeus 21 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

19:15 - 20:00

21 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Louise Bichler 5 i kö
Louise Bichler 5 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

06:30 - 07:15

5 i kö

11:30 - 12:15 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Michael de Rooij 7 i kö
Michael de Rooij 7 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

11:30 - 12:15

7 i kö

17:00 - 17:45 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Stephanie Mohr 23 i kö
Stephanie Mohr 23 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

17:00 - 17:45

23 i kö

17:30 - 18:15 Cykel 45 Cykel 45
Maria Raketic 13 i kö
Maria Raketic 13 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:30 - 18:15

13 i kö

18:00 - 18:30 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Erika Orosz 17 i kö
Erika Orosz 17 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

18:00 - 18:30

17 i kö

18:30 - 19:00 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Ingrid Fransson 17 i kö
Ingrid Fransson 17 i kö Reservera
Reservera

SPRINT® 30

18:30 - 19:00

17 i kö

18:45 - 19:30 ZUMBA Fitness® 45 ZUMBA Fitness® 45
Aria Nakhaei 15 i kö
Aria Nakhaei 15 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 45

18:45 - 19:30

15 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
10:30 - 11:15 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Kristin Johansson 5 i kö
Kristin Johansson 5 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

10:30 - 11:15

5 i kö

11:30 - 12:15 Yoga 45 Yoga 45
Kristin Johansson 8 i kö
Kristin Johansson 8 i kö Reservera
Reservera

Yoga 45

11:30 - 12:15

8 i kö

16:00 - 16:45 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Michael de Rooij 11 i kö
Michael de Rooij 11 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

16:00 - 16:45

11 i kö

17:00 - 17:45 Kommande klass Kommande klass
0 i kö
0 i kö
HIIT

Kommande klass

17:00 - 17:45

0 i kö

HIIT
17:00 - 18:00 Utomhusträning 60 Utomhusträning 60
Linn Gruvaeus 1 ledig
Linn Gruvaeus 1 ledig Boka pass
Boka

Utomhusträning 60

17:00 - 18:00

1 ledig

18:00 - 18:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Emelie Emanuelsson 19 i kö
Emelie Emanuelsson 19 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

18:00 - 18:30

19 i kö

18:00 - 18:30 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Louise Ek 15 i kö
Louise Ek 15 i kö Reservera
Reservera

SPRINT® 30

18:00 - 18:30

15 i kö

18:45 - 19:30 BODYJAM® 45 BODYJAM® 45
Elina Jonsson 4 i kö
Elina Jonsson 4 i kö Reservera
Reservera

BODYJAM® 45

18:45 - 19:30

4 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:45 - 07:30 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Sofia Palmquist 3 i kö
Sofia Palmquist 3 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

06:45 - 07:30

3 i kö

06:45 - 07:15 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Maria Raketic 5 i kö
Maria Raketic 5 i kö Reservera
Reservera

SPRINT® 30

06:45 - 07:15

5 i kö

17:00 - 18:00 CrossChallenge 60 CrossChallenge 60
Michael de Rooij 23 i kö
Michael de Rooij 23 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 60

17:00 - 18:00

23 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
08:50 - 09:50 Yoga 60 Yoga 60
Jasmine Staynfeld 16 i kö
Jasmine Staynfeld 16 i kö Reservera
Reservera

Yoga 60

08:50 - 09:50

16 i kö

09:00 - 09:45 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Linn Gruvaeus 25 i kö
Linn Gruvaeus 25 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

09:00 - 09:45

25 i kö

10:00 - 10:45 RPM® 45 RPM® 45
Louise Ek 14 i kö
Louise Ek 14 i kö Reservera
Reservera

RPM® 45

10:00 - 10:45

14 i kö

11:00 - 12:00 CrossChallenge 60 CrossChallenge 60
Michael de Rooij 14 i kö
Michael de Rooij 14 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 60

11:00 - 12:00

14 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
11:00 - 12:00 CrossChallenge 60 CrossChallenge 60
Michael de Rooij 22 i kö
Michael de Rooij 22 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 60

11:00 - 12:00

22 i kö

18:00 - 18:30 HIIT 30 HIIT 30
Joanna Eliasson 5 i kö
Joanna Eliasson 5 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

18:00 - 18:30

5 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
11:00 - 12:00 Hatha Yoga 60 Hatha Yoga 60
Marlen Johansson Arnudd 6 lediga
Marlen Johansson Arnudd 6 lediga platser Boka pass
Boka

Hatha Yoga 60

11:00 - 12:00

6 lediga

11:30 - 12:00 CrossChallenge 30 CrossChallenge 30
Louise Ek 10 lediga
Louise Ek 10 lediga platser Boka pass
Boka

CrossChallenge 30

11:30 - 12:00

10 lediga

12:15 - 12:45 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Louise Ek 7 lediga
Louise Ek 7 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

12:15 - 12:45

7 lediga

16:30 - 17:00 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Maria Raketic 13 lediga
Maria Raketic 13 lediga platser

SPRINT® 30

16:30 - 17:00

13 lediga

16:45 - 17:45 Kommande klass Kommande klass
0 i kö
0 i kö
BODYPUMP in english med Siddhant. Börjar i oktober/November

Kommande klass

16:45 - 17:45

0 i kö

BODYPUMP in english med Siddhant. Börjar i oktober/November
17:00 - 18:00 Vinyasa Yoga 60 Vinyasa Yoga 60
Mikaela Jonsson 8 lediga
Mikaela Jonsson 8 lediga platser

Vinyasa Yoga 60

17:00 - 18:00

8 lediga

17:55 - 18:40 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Beatrice Granström 13 lediga
Beatrice Granström 13 lediga platser

CrossChallenge 45

17:55 - 18:40

13 lediga

18:00 - 18:45 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Joakim Rasmusson 13 lediga
Joakim Rasmusson 13 lediga platser

Cykel 45 Puls

18:00 - 18:45

13 lediga

18:50 - 19:20 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Erika Orosz 13 lediga
Erika Orosz 13 lediga platser

CXWORX® 30

18:50 - 19:20

13 lediga

19:30 - 20:15 Kommande klass Kommande klass
0 i kö
0 i kö
AfHo med Pernilla

Kommande klass

19:30 - 20:15

0 i kö

AfHo med Pernilla