Åtgärder gällande Covid-19

Vi på Nordic Wellness tar spridningen av Covid-19 på allvar och sätter in åtgärder för att du som medlem ska känna dig trygg och säker med din träning hos oss. Vår högsta prioritering är du och din hälsa.

Läs mer om hur vi förhåller oss till Covid-19 här.

Svårt att hitta rätt kort? Lugn vi hjälper dig!

Till kortväljaren

Om Klubben

Hos oss möts du av vår proffsiga och trevliga personal med mycket glädje, passion och värme.  Du kan alltid förvänta dig den bästa servicen av oss.  Vi erbjuder gruppträning, gym, kondition och kidz club.  Som medlem kan du även träna dygnet runt hos oss.

Vi erbjuder något för alla.  Hos oss finner du ett välutrustat gym som alltid håller hög kvalitet.  Våra instruktörer är alltid välutbildade och licensierade.

Välkomna till oss!

Vi har hjärtstartare!

 

 

 

 

 

 

 

Vårt utbud

Gym

Gruppträning

Personlig tränare

Kidz Club

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Träning och maskiner

Gym

Fria vikter

Skierg

Crosstrainer

Cyklar

Löpband

Rodd

Funktionell yta

Crosscage

Träningsformer

Gruppträning

Seniorträning

Personlig tränare

Uteträning

Ungdomsträning

Barndans

Rehab

Generellt

Träningsyta

Öppet dygnet runt

Café

Skåp - Hänglås

Kidz Club

13-årsgräns

Barnpassning

11-årsgräns

Efter träning

Jacuzzi

Bastu

Solarium

Massagestol

Spa

Visa alla
Dölj utbud

Kontakt


Adress

Nordic Wellness Malmö Kronborg

Nordic Wellness Malmö Kronborg

Kronborgsvägen 5, 217 42 , Malmö


Telefon

010-155 54 20


Epost

kronborg@nordicwellness.se


Öppettider

Bemannat

Dygnet runt 09.00-21.00
Ti Dygnet runt 09.00-21.00
On Dygnet runt 09.00-21.00
To Dygnet runt 09.00-21.00
Fr Dygnet runt 09.00-16.00
Dygnet runt 09.00-13.00
Dygnet runt 09.00-16.00

KIDZ CLUB BEMANNAD 

Pga rådande situation är vår kidz club stängd tom 31/1, kan komma att förlängas.

Måndag            obemannat

Tisdag              obemannat

Onsdag             obemannat

Torsdag            obemannat

Fredag              obemannat

Lördag              obemannat

Söndag             obemannat                               

 
 

 

 

Se mer öppettider
Tid Pass Instruktör Platser
16:40 - 17:25 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Louise Täcklind 7 i kö
Louise Täcklind 7 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

16:40 - 17:25

7 i kö

17:30 - 18:30 CrossCage 60 CrossCage 60
Joakim Nilsson 7 i kö
Joakim Nilsson 7 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 60

17:30 - 18:30

7 i kö

17:40 - 18:25 BOOTY STEP BOOTY STEP
Eva Rosberg 2 i kö
Eva Rosberg 2 i kö Reservera
Reservera

BOOTY STEP

17:40 - 18:25

2 i kö

18:35 - 19:20 BODYATTACK® 45 BODYATTACK® 45
Eva Rosberg 4 i kö
Eva Rosberg 4 i kö Reservera
Reservera

BODYATTACK® 45

18:35 - 19:20

4 i kö

19:30 - 20:15 ZUMBA Fitness® 45 ZUMBA Fitness® 45
Lina Ibrahim 5 i kö
Lina Ibrahim 5 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 45

19:30 - 20:15

5 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:00 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Heidi Lundberg 4 i kö
Heidi Lundberg 4 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

06:30 - 07:00

4 i kö

11:00 - 11:45 CrossCage 45 CrossCage 45
Filip Gunnarsson 5 i kö
Filip Gunnarsson 5 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45

11:00 - 11:45

5 i kö

12:00 - 12:45 BODYBALANCE® 45 BODYBALANCE® 45
Martin Gustafsson 1 i kö
Martin Gustafsson 1 i kö Reservera
Reservera

BODYBALANCE® 45

12:00 - 12:45

1 i kö

17:20 - 17:50 GRIT® Strength GRIT® Strength
Louise Täcklind 9 i kö
Louise Täcklind 9 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength

17:20 - 17:50

9 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
09:00 - 09:30 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Nina Heidarjan 7 i kö
Nina Heidarjan 7 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

09:00 - 09:30

7 i kö

10:15 - 11:15 BODYSTEP® 60 BODYSTEP® 60
Maria Söderström 13 i kö
Maria Söderström 13 i kö Reservera
Reservera

BODYSTEP® 60

10:15 - 11:15

13 i kö

11:25 - 12:10 Cardio FIGHT Impact 45 Cardio FIGHT Impact 45
Andre Gross 20 i kö
Andre Gross 20 i kö Reservera
Reservera

Cardio FIGHT Impact 45

11:25 - 12:10

20 i kö

12:15 - 13:00 CrossCage 45 Ungdom CrossCage 45 Ungdom
Ingen Instruktör Kronborg 0 i kö
Ingen Instruktör Kronborg 0 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45 Ungdom

12:15 - 13:00

0 i kö

12:30 - 13:15 HIIT 45 HIIT 45
Rebecka Söholt 6 i kö
Rebecka Söholt 6 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

12:30 - 13:15

6 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
09:00 - 10:00 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Emelia Lundblad 8 i kö
Emelia Lundblad 8 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

09:00 - 10:00

8 i kö

13:00 - 13:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Saga Miderbäck 9 i kö
Saga Miderbäck 9 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

13:00 - 13:30

9 i kö

14:00 - 15:00 Dansstep Dansstep
Helen Andersson 3 i kö
Helen Andersson 3 i kö Reservera
Reservera

Dansstep

14:00 - 15:00

3 i kö

15:30 - 16:30 BODYBALANCE® 60 BODYBALANCE® 60
Tindra Cederquist 9 i kö
Tindra Cederquist 9 i kö Reservera
Reservera

BODYBALANCE® 60

15:30 - 16:30

9 i kö

16:50 - 17:20 GRIT® Strength GRIT® Strength
Lisa Stolpe 10 i kö
Lisa Stolpe 10 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength

16:50 - 17:20

10 i kö

17:30 - 18:15 ZUMBA Fitness® 45 ZUMBA Fitness® 45
Maida Sijaric 8 i kö
Maida Sijaric 8 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 45

17:30 - 18:15

8 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Yoga 45 Yoga 45
Dittemaria Søndergaard 0 i kö
Dittemaria Søndergaard 0 i kö Reservera
Reservera

Yoga 45

06:30 - 07:15

0 i kö

07:30 - 08:00 HIIT 30 HIIT 30
Saga Miderbäck 3 i kö
Saga Miderbäck 3 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

07:30 - 08:00

3 i kö

12:15 - 13:00 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Martin Gustafsson 7 i kö
Martin Gustafsson 7 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

12:15 - 13:00

7 i kö

17:00 - 18:00 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Emma Adolfsson 13 i kö
Emma Adolfsson 13 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

17:00 - 18:00

13 i kö

17:30 - 18:15 CrossCage 45 CrossCage 45
Joakim Nilsson 11 i kö
Joakim Nilsson 11 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45

17:30 - 18:15

11 i kö

18:10 - 19:10 BODYJAM® 60 BODYJAM® 60
Maria Sköld 12 i kö
Maria Sköld 12 i kö Reservera
Reservera

BODYJAM® 60

18:10 - 19:10

12 i kö

18:30 - 19:15 CrossCage 45 CrossCage 45
Joakim Nilsson 13 i kö
Joakim Nilsson 13 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45

18:30 - 19:15

13 i kö

19:20 - 19:50 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Anna Zackrisson 14 i kö
Anna Zackrisson 14 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

19:20 - 19:50

14 i kö

20:00 - 21:00 Yoga 60 Yoga 60
Anna Zackrisson 15 i kö
Anna Zackrisson 15 i kö Reservera
Reservera

Yoga 60

20:00 - 21:00

15 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:00 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Lise-Lotte Thuse 1 i kö
Lise-Lotte Thuse 1 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

06:30 - 07:00

1 i kö

11:30 - 12:15 Vinyasa Yoga 45 Vinyasa Yoga 45
Thea Treppendahl 6 i kö
Thea Treppendahl 6 i kö Reservera
Reservera

Vinyasa Yoga 45

11:30 - 12:15

6 i kö

17:00 - 17:30 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Luisa Bundy 9 i kö
Luisa Bundy 9 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

17:00 - 17:30

9 i kö

17:40 - 18:40 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Anette Borglin 13 i kö
Anette Borglin 13 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

17:40 - 18:40

13 i kö

18:30 - 19:30 CrossCage 60 CrossCage 60
Anna Pennlöv 9 i kö
Anna Pennlöv 9 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 60

18:30 - 19:30

9 i kö

18:50 - 19:35 Cardio FIGHT Impact 45 Cardio FIGHT Impact 45
Peter Spasson 11 i kö
Peter Spasson 11 i kö Reservera
Medtag egna handskar! Reservera

Cardio FIGHT Impact 45

18:50 - 19:35

11 i kö

Medtag egna handskar!
19:45 - 20:15 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Nicole Agrell 5 i kö
Nicole Agrell 5 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

19:45 - 20:15

5 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
10:15 - 10:45 HIIT 30 HIIT 30
Louise Täcklind 2 i kö
Louise Täcklind 2 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

10:15 - 10:45

2 i kö

12:00 - 12:45 CrossCage 45 CrossCage 45
Parastoo Shirpak 0 i kö
Parastoo Shirpak 0 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45

12:00 - 12:45

0 i kö

16:15 - 17:00 HIIT 45 HIIT 45
Filippa Björk 10 i kö
Filippa Björk 10 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

16:15 - 17:00

10 i kö

17:10 - 18:10 BODYSTEP® 60 BODYSTEP® 60
Maria Söderström 6 i kö
Maria Söderström 6 i kö Reservera
Reservera

BODYSTEP® 60

17:10 - 18:10

6 i kö

17:15 - 18:00 Utomhusträning 45 Utomhusträning 45
Emma Svensson 1 i kö
Emma Svensson 1 i kö Reservera
Löpträning med styrka och varierande intervaller. Alternativ till löpning finns.Vi möts utanför NW Kronborg. Reservera

Utomhusträning 45

17:15 - 18:00

1 i kö

Löpträning med styrka och varierande intervaller. Alternativ till löpning finns.Vi möts utanför NW Kronborg.
18:20 - 19:05 Cardio FIGHT Impact 45 Cardio FIGHT Impact 45
Emma Svensson 13 i kö
Emma Svensson 13 i kö Reservera
Reservera

Cardio FIGHT Impact 45

18:20 - 19:05

13 i kö

18:30 - 19:30 CrossCage 60 CrossCage 60
Anna Pennlöv 12 i kö
Anna Pennlöv 12 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 60

18:30 - 19:30

12 i kö

19:15 - 20:15 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Emelia Lundblad 7 i kö
Emelia Lundblad 7 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

19:15 - 20:15

7 i kö

20:30 - 21:00 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Nina Heidarjan 4 i kö
Nina Heidarjan 4 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

20:30 - 21:00

4 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
11:30 - 12:15 Vinyasa Yoga 45 Vinyasa Yoga 45
Thea Treppendahl 3 i kö
Thea Treppendahl 3 i kö Reservera
Reservera

Vinyasa Yoga 45

11:30 - 12:15

3 i kö

16:40 - 17:25 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Louise Täcklind 6 lediga
Louise Täcklind 6 lediga platser

BODYPUMP® 45

16:40 - 17:25

6 lediga

17:30 - 18:30 CrossCage 60 CrossCage 60
Joakim Nilsson 6 lediga
Joakim Nilsson 6 lediga platser

CrossCage 60

17:30 - 18:30

6 lediga

17:40 - 18:25 BOOTY STEP BOOTY STEP
Eva Rosberg 6 lediga
Eva Rosberg 6 lediga platser

BOOTY STEP

17:40 - 18:25

6 lediga

18:35 - 19:20 BODYATTACK® 45 BODYATTACK® 45
Eva Rosberg 6 lediga
Eva Rosberg 6 lediga platser

BODYATTACK® 45

18:35 - 19:20

6 lediga

19:30 - 20:15 ZUMBA Fitness® 45 ZUMBA Fitness® 45
Lina Ibrahim 6 lediga
Lina Ibrahim 6 lediga platser

ZUMBA Fitness® 45

19:30 - 20:15

6 lediga