Åtgärder gällande Covid-19

Vi på Nordic Wellness tar spridningen av Covid-19 på allvar och sätter in åtgärder för att du som medlem ska känna dig trygg och säker med din träning hos oss. Vår högsta prioritering är du och din hälsa.

Läs mer om hur vi förhåller oss till Covid-19 här.

Svårt att hitta rätt kort? Lugn vi hjälper dig!

Till kortväljaren

Om Klubben

Vi på Nordic Wellness Täby Pentavägen erbjuder 1600m² träning med 40 olika träningsmaskiner från landets ledande leverantörer. Du får ta del av allt ifrån styrketräningsmaskiner till konditionsmaskiner där vi satsat hårt på Crosstrainers – perfekt för dig som vill konditionsträna eller gå ner i vikt. Hos oss finns också en stor, separat friviktsavdelning. Vår serviceinriktade personal arbetar alla för att just du ska trivas, utvecklas och nå dina mål inom träning och hälsa.

Vårt utbud

Gym

Träningsyta

Trappmaskin

Löpband

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Visa alla
Dölj utbud

Kontakt


Adress

Nordic Wellness Täby Pentavägen

Nordic Wellness Täby Pentavägen

Pentavägen 1, 187 30, Täby


Telefon

010 155 54 64


Epost

taby@nordicwellness.se


Öppettider

Bemannat

05.00-23.00 10.00-21.00
Ti 05.00-23.00 09.00-21.00
On 05.00-23.00 11.00-21.00
To 05.00-23.00 09.00-21.00
Fr 05.00-23.00 10.30-17.00
05.00-23.00 09.00-15.00
05.00-23.00 09.00-17.00

KIDZ CLUB BEMANNINGSTIDER

 För tillfället har vi inga bemannade tider för barnpassningen. 

 

Avvikande öppettider Påsk

Långfredag  2/4 10.30 - 15.00

Annandag Påsk  5/4  10.00 - 19.00

 

För övrigt har vi bemannat som vanligt. 

 

Våra personliga tränare

Tid Pass Instruktör Platser
11:00 - 11:45 Senior 45 Senior 45
Sandra Sternhoff 16 lediga
Sandra Sternhoff 16 lediga platser Boka pass
Boka

Senior 45

11:00 - 11:45

16 lediga

17:30 - 18:00 Funktionell Core 30 Funktionell Core 30
Anette Thorell 3 i kö
Anette Thorell 3 i kö Reservera
Reservera

Funktionell Core 30

17:30 - 18:00

3 i kö

18:00 - 18:45 Cykel 45 Cykel 45
Anette Thorell 7 i kö
Anette Thorell 7 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

18:00 - 18:45

7 i kö

18:00 - 18:45 HIIT 45 HIIT 45
Camilla Cortés 12 i kö
Camilla Cortés 12 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

18:00 - 18:45

12 i kö

18:10 - 18:55 BOOTY STEP BOOTY STEP
Lotta Hansson 6 i kö
Lotta Hansson 6 i kö Reservera
Reservera

BOOTY STEP

18:10 - 18:55

6 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:45 - 07:30 Cykel 45 Cykel 45
Ritza Pettersson 6 i kö
Ritza Pettersson 6 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

06:45 - 07:30

6 i kö

09:00 - 09:30 BOOTY MOVE 30 BOOTY MOVE 30
Sandra Sternhoff 8 i kö
Sandra Sternhoff 8 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE 30

09:00 - 09:30

8 i kö

09:40 - 10:10 HIIT 30 HIIT 30
Sandra Sternhoff 5 i kö
Sandra Sternhoff 5 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

09:40 - 10:10

5 i kö

17:00 - 17:45 Cykel 45 Cykel 45
Kristina Iritz Hedberg 9 i kö
Kristina Iritz Hedberg 9 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:00 - 17:45

9 i kö

17:45 - 18:30 Funktionell Core 45 Funktionell Core 45
Kristina Iritz Hedberg 11 i kö
Kristina Iritz Hedberg 11 i kö Reservera
Reservera

Funktionell Core 45

17:45 - 18:30

11 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
09:00 - 10:00 Step 60 Step 60
Kicki Björkvall 14 lediga
Kicki Björkvall 14 lediga platser Boka pass
Boka

Step 60

09:00 - 10:00

14 lediga

09:30 - 10:15 Cykel 45 Cykel 45
Anette Thorell 9 i kö
Anette Thorell 9 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

09:30 - 10:15

9 i kö

09:45 - 10:30 Funktionell Core 45 Funktionell Core 45
Lena Bigl 13 i kö
Lena Bigl 13 i kö Reservera
Reservera

Funktionell Core 45

09:45 - 10:30

13 i kö

10:10 - 10:40 HIIT 30 HIIT 30
Kicki Björkvall 8 i kö
Kicki Björkvall 8 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

10:10 - 10:40

8 i kö

11:00 - 12:00 ZUMBA Fitness® 60 ZUMBA Fitness® 60
Erica Sjöbom 3 i kö
Erica Sjöbom 3 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 60

11:00 - 12:00

3 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
09:30 - 10:15 Cykel 45 Cykel 45
Jenny Widing 8 i kö
Jenny Widing 8 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

09:30 - 10:15

8 i kö

10:15 - 11:00 HIIT 45 HIIT 45
Sandra Sternhoff 12 i kö
Sandra Sternhoff 12 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

10:15 - 11:00

12 i kö

10:30 - 11:30 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Christer Hyllander 10 i kö
Christer Hyllander 10 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

10:30 - 11:30

10 i kö

16:00 - 16:45 Cykel 45 Cykel 45
Annica Sundel 9 i kö
Annica Sundel 9 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

16:00 - 16:45

9 i kö

17:00 - 18:00 YinYoga 60 YinYoga 60
Annica Sundel 14 i kö
Annica Sundel 14 i kö Reservera
Reservera

YinYoga 60

17:00 - 18:00

14 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Cykel 45 Cykel 45
Madelene Franzén 6 lediga
Madelene Franzén 6 lediga platser Boka pass
Boka

Cykel 45

06:30 - 07:15

6 lediga

09:00 - 09:45 Funktionell Core 45 Funktionell Core 45
Lena Bigl 6 lediga
Lena Bigl 6 lediga platser Boka pass
Boka

Funktionell Core 45

09:00 - 09:45

6 lediga

17:30 - 18:00 BOOTY MOVE 30 BOOTY MOVE 30
Ann Ålund 10 i kö
Ann Ålund 10 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE 30

17:30 - 18:00

10 i kö

17:30 - 18:15 Cykel 45 Cykel 45
Sandra Sternhoff 10 i kö
Sandra Sternhoff 10 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:30 - 18:15

10 i kö

18:00 - 18:30 Les Mills CORE® 30 Les Mills CORE® 30
Pernilla Westberg 7 lediga
Pernilla Westberg 7 lediga platser Boka pass
Boka

Les Mills CORE® 30

18:00 - 18:30

7 lediga

18:10 - 18:40 HIIT 30 HIIT 30
Ann Ålund 7 i kö
Ann Ålund 7 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

18:10 - 18:40

7 i kö

18:30 - 19:15 Cykel 45 Cykel 45
Pernilla Westberg 5 i kö
Pernilla Westberg 5 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

18:30 - 19:15

5 i kö

18:50 - 19:50 Aerobic Aerobic
Lotta Hansson 9 i kö
Lotta Hansson 9 i kö Reservera
Reservera

Aerobic

18:50 - 19:50

9 i kö

19:50 - 20:50 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Lotta Hansson 8 i kö
Lotta Hansson 8 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

19:50 - 20:50

8 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:45 - 07:30 Cykel 45 Cykel 45
Lena Bigl 4 i kö
Lena Bigl 4 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

06:45 - 07:30

4 i kö

09:00 - 09:45 Funktionell Core 45 Funktionell Core 45
Karin Söderblom 6 i kö
Karin Söderblom 6 i kö Reservera
Reservera

Funktionell Core 45

09:00 - 09:45

6 i kö

09:45 - 10:30 Cykel 45 Cykel 45
Karin Söderblom 1 i kö
Karin Söderblom 1 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

09:45 - 10:30

1 i kö

10:00 - 11:00 Yoga 60 Yoga 60
Maria Monfors 19 lediga
Maria Monfors 19 lediga platser Boka pass
Boka

Yoga 60

10:00 - 11:00

19 lediga

17:30 - 18:15 Cykel 45 Cykel 45
Anette Thorell 11 i kö
Anette Thorell 11 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:30 - 18:15

11 i kö

18:00 - 19:00 ZUMBA Fitness® 60 ZUMBA Fitness® 60
Jessica Holm 10 i kö
Jessica Holm 10 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 60

18:00 - 19:00

10 i kö

18:15 - 19:00 HIIT 45 HIIT 45
Jessica Hofman 11 i kö
Jessica Hofman 11 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

18:15 - 19:00

11 i kö

19:10 - 20:10 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Christer Hyllander 9 i kö
Christer Hyllander 9 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

19:10 - 20:10

9 i kö

19:10 - 19:55 Soma Move 45 Soma Move 45
Marie Hammarsjö 9 lediga
Marie Hammarsjö 9 lediga platser Boka pass
Boka

Soma Move 45

19:10 - 19:55

9 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:30 YinYoga 60 YinYoga 60
Annica Sundel 19 lediga
Annica Sundel 19 lediga platser Boka pass
Boka

YinYoga 60

06:30 - 07:30

19 lediga

10:00 - 10:45 Cykel 45 Cykel 45
Sandra Sternhoff 1 ledig
Sandra Sternhoff 1 ledig Boka pass
Boka

Cykel 45

10:00 - 10:45

1 ledig

17:30 - 18:15 Cykel 45 Cykel 45
Lena Bigl 7 i kö
Lena Bigl 7 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:30 - 18:15

7 i kö

18:00 - 18:45 Funktionell Core 45 Funktionell Core 45
Karin Söderblom 9 i kö
Karin Söderblom 9 i kö Reservera
Reservera

Funktionell Core 45

18:00 - 18:45

9 i kö

18:00 - 19:00 ZUMBA Fitness® 60 ZUMBA Fitness® 60
Malou Wikander 4 i kö
Malou Wikander 4 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 60

18:00 - 19:00

4 i kö

18:45 - 19:30 Cykel 45 Cykel 45
Karin Söderblom 3 i kö
Karin Söderblom 3 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

18:45 - 19:30

3 i kö

19:10 - 20:10 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Karin Acking 9 i kö
Karin Acking 9 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

19:10 - 20:10

9 i kö

19:40 - 20:25 Rörlighetsträning 45 Rörlighetsträning 45
Karin Söderblom 14 lediga
Karin Söderblom 14 lediga platser Boka pass
Boka

Rörlighetsträning 45

19:40 - 20:25

14 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:00 Les Mills CORE® 30 Les Mills CORE® 30
Eva Personne 20 lediga
Eva Personne 20 lediga platser

Les Mills CORE® 30

06:30 - 07:00

20 lediga

07:00 - 07:45 Cykel 45 Cykel 45
Lena Bigl 10 lediga
Lena Bigl 10 lediga platser

Cykel 45

07:00 - 07:45

10 lediga

11:00 - 11:45 Senior 45 Senior 45
Sandra Sternhoff 20 lediga
Sandra Sternhoff 20 lediga platser

Senior 45

11:00 - 11:45

20 lediga

17:30 - 18:00 Funktionell Core 30 Funktionell Core 30
Anette Thorell 20 lediga
Anette Thorell 20 lediga platser

Funktionell Core 30

17:30 - 18:00

20 lediga

18:00 - 18:45 Cykel 45 Cykel 45
Anette Thorell 10 lediga
Anette Thorell 10 lediga platser

Cykel 45

18:00 - 18:45

10 lediga

18:00 - 18:45 HIIT 45 HIIT 45
Camilla Cortés 20 lediga
Camilla Cortés 20 lediga platser

HIIT 45

18:00 - 18:45

20 lediga

18:10 - 18:55 BOOTY STEP BOOTY STEP
Lotta Hansson 20 lediga
Lotta Hansson 20 lediga platser

BOOTY STEP

18:10 - 18:55

20 lediga