Träningsyta

Personlig tränare

Gruppträning

Crosscage

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Träning och maskiner

Gym

Fria vikter

Skierg

Crosstrainer

Cyklar

Löpband

Rodd

Funktionell yta

Crosscage

Trappmaskin

Träningsformer

Gruppträning

Seniorträning

Personlig tränare

Uteträning

Ungdomsträning

Barndans

Rehab

Generellt

Träningsyta

Öppet dygnet runt

Café

Skåp - Hänglås

Kidz Club

13-årsgräns

Barnpassning

11-årsgräns

Efter träning

Jacuzzi

Bastu

Solarium

Massagestol

Spa

Dölj utbud
Vårt utbud

Träningsyta

Personlig tränare

Gruppträning

Crosscage

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Träning och maskiner

Gym

Fria vikter

Skierg

Crosstrainer

Cyklar

Löpband

Rodd

Funktionell yta

Crosscage

Trappmaskin

Träningsformer

Gruppträning

Seniorträning

Personlig tränare

Uteträning

Ungdomsträning

Barndans

Rehab

Generellt

Träningsyta

Öppet dygnet runt

Café

Skåp - Hänglås

Kidz Club

13-årsgräns

Barnpassning

11-årsgräns

Efter träning

Jacuzzi

Bastu

Solarium

Massagestol

Spa

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud

Om Klubben

Hos oss möts du av proffsig personal med stor känsla för service och med massor av kunskap om hälsa och träning.  Vill du ha snabba resultat eller hjälp med att komma igång? Då kontaktar du en av våra personliga tränare som hjälper dig med allt från viktnedgång till elitidrottsträning. I vår lokal finns det självklart hjärtstartare och personalen är HLR-utbildad.

För familjen erbjuder vi barnpassning i vår Kidz Club.

I direkt anslutning till klubben finns goda parkeringsmöjligheter

Varmt välkommen!

 

 

 

 

 

 

Kidz Day!

Maila ulricehamn@nordicwellness.se eller ring 010-155 53 40

Aktuellt / Publicerat den 23 augusti

Läs hela inlägget

Snabb och näringsrik mat del 2 (på 30 minuter)

Här är fler av dietistens bästa tips på måltider du slänger ihop snabbt och med bra (läs nyttiga) ingredienser! Och bäst av allt – det både mättar och smakar gott.

Hälsobloggen / Publicerat den 23 augusti

Läs hela inlägget
Tid Pass Instruktör Platser
10:00 - 11:00 Senior 60 Senior 60
Camilla Ahlin 19 lediga
Camilla Ahlin 19 lediga platser Boka pass
Boka

Senior 60

10:00 - 11:00

19 lediga

17:00 - 17:30 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Moa Salo 9 lediga
Moa Salo 9 lediga platser Boka pass
Boka

CXWORX® 30

17:00 - 17:30

9 lediga

17:00 - 17:30 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Sofia Sjölin 2 i kö
Sofia Sjölin 2 i kö Reservera
Reservera

SPRINT® 30

17:00 - 17:30

2 i kö

17:40 - 18:10 CrossCage 30 CrossCage 30
Lotten Enander 4 i kö
Lotten Enander 4 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 30

17:40 - 18:10

4 i kö

17:50 - 18:20 GRIT® Strength GRIT® Strength
Matilda Gunnarsson 0 i kö
Matilda Gunnarsson 0 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength

17:50 - 18:20

0 i kö

18:30 - 19:30 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Gästinstruktör 8 lediga
Gästinstruktör 8 lediga platser Boka pass
Teamklass med Thomas & Kajsa. Boka

BODYPUMP® 60

18:30 - 19:30

8 lediga

Teamklass med Thomas & Kajsa.
18:30 - 19:45 Löpträning 75 Löpträning 75
Markus Jönsson 9 lediga
Markus Jönsson 9 lediga platser Boka pass
Boka

Löpträning 75

18:30 - 19:45

9 lediga

18:30 - 19:00 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Linda Ljungberg 9 lediga
Linda Ljungberg 9 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

18:30 - 19:00

9 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:00 CrossCage 30 CrossCage 30
Emma Rönn 1 i kö
Emma Rönn 1 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 30

06:30 - 07:00

1 i kö

17:15 - 17:45 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Veronica Björkström 1 i kö
Veronica Björkström 1 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

17:15 - 17:45

1 i kö

17:15 - 17:45 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Sofia Sjölin 0 i kö
Sofia Sjölin 0 i kö Reservera
Reservera

SPRINT® 30

17:15 - 17:45

0 i kö

18:00 - 18:45 CrossChallenge 45min CrossChallenge 45min
Sofia Sjölin 17 i kö
Sofia Sjölin 17 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45min

18:00 - 18:45

17 i kö

19:00 - 20:00 BODYBALANCE® 60 BODYBALANCE® 60
Camilla Ahlin 10 lediga
Camilla Ahlin 10 lediga platser Boka pass
Boka

BODYBALANCE® 60

19:00 - 20:00

10 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
08:30 - 09:00 HIIT 30 HIIT 30
Tova Svensson 12 lediga
Tova Svensson 12 lediga platser Boka pass
Boka

HIIT 30

08:30 - 09:00

12 lediga

10:00 - 11:00 Senior 60 Senior 60
Camilla Ahlin 21 lediga
Camilla Ahlin 21 lediga platser Boka pass
Boka

Senior 60

10:00 - 11:00

21 lediga

16:30 - 17:15 Gyminfo 45 Gyminfo 45
Karin Ingesson 5 lediga
Karin Ingesson 5 lediga platser Boka pass
Boka

Gyminfo 45

16:30 - 17:15

5 lediga

17:00 - 17:45 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Åsa Johansson 5 lediga
Åsa Johansson 5 lediga platser Boka pass
Boka

BODYPUMP® 45

17:00 - 17:45

5 lediga

17:00 - 17:45 CrossCage 45 CrossCage 45
Moa Salo 1 i kö
Moa Salo 1 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45

17:00 - 17:45

1 i kö

17:55 - 18:25 Core 30 Core 30
Sofia Mårtensson 0 i kö
Sofia Mårtensson 0 i kö Reservera
Reservera

Core 30

17:55 - 18:25

0 i kö

18:00 - 18:30 Cardio Walking 30 Cardio Walking 30
Cajsa Söderberg 1 ledig
Cajsa Söderberg 1 ledig Boka pass
Boka

Cardio Walking 30

18:00 - 18:30

1 ledig

18:35 - 19:05 GRIT® Cardio GRIT® Cardio
Linda Ljungberg 10 lediga
Linda Ljungberg 10 lediga platser Boka pass
Boka

GRIT® Cardio

18:35 - 19:05

10 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
10:00 - 11:00 Senior 60 Senior 60
Camilla Ahlin 22 lediga
Camilla Ahlin 22 lediga platser Boka pass
Boka

Senior 60

10:00 - 11:00

22 lediga

12:15 - 12:45 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Christian Bader 18 lediga
Christian Bader 18 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

12:15 - 12:45

18 lediga

16:45 - 17:15 GRIT® Athletic GRIT® Athletic
Matilda Gunnarsson 12 lediga
Matilda Gunnarsson 12 lediga platser Boka pass
Boka

GRIT® Athletic

16:45 - 17:15

12 lediga

17:25 - 18:10 CrossChallenge 45min CrossChallenge 45min
Cathrin Udd 4 i kö
Cathrin Udd 4 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45min

17:25 - 18:10

4 i kö

17:30 - 18:00 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Matilda Gunnarsson 11 lediga
Matilda Gunnarsson 11 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

17:30 - 18:00

11 lediga

18:25 - 19:25 BODYBALANCE® 60 BODYBALANCE® 60
Camilla Ahlin 10 lediga
Camilla Ahlin 10 lediga platser Boka pass
Boka

BODYBALANCE® 60

18:25 - 19:25

10 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
12:15 - 12:45 HIIT 30 HIIT 30
Tova Svensson 6 lediga
Tova Svensson 6 lediga platser Boka pass
Boka

HIIT 30

12:15 - 12:45

6 lediga

16:00 - 16:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Veronica Björkström 13 lediga
Veronica Björkström 13 lediga platser Boka pass
Boka

BOOTY MOVE

16:00 - 16:30

13 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
08:30 - 09:15 CrossChallenge 45min CrossChallenge 45min
Emma Rönn 3 lediga
Emma Rönn 3 lediga platser Boka pass
Boka

CrossChallenge 45min

08:30 - 09:15

3 lediga

09:30 - 10:00 Cardio Walking 30 Cardio Walking 30
Cajsa Söderberg 13 lediga
Cajsa Söderberg 13 lediga platser Boka pass
Boka

Cardio Walking 30

09:30 - 10:00

13 lediga

10:45 - 11:15 CrossCage 30 CrossCage 30
Mattias Ljunghager 8 lediga
Mattias Ljunghager 8 lediga platser Boka pass
Boka

CrossCage 30

10:45 - 11:15

8 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
15:50 - 16:20 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Åsa Johansson 19 lediga
Åsa Johansson 19 lediga platser Boka pass
Boka

BOOTY MOVE

15:50 - 16:20

19 lediga

16:30 - 17:15 Cardio Step 45 Cardio Step 45
Åsa Johansson 19 lediga
Åsa Johansson 19 lediga platser Boka pass
Boka

Cardio Step 45

16:30 - 17:15

19 lediga

16:30 - 17:15 Cykel 45 Cykel 45
Caroline Theil 16 lediga
Caroline Theil 16 lediga platser Boka pass
Boka

Cykel 45

16:30 - 17:15

16 lediga

17:25 - 18:25 BODYBALANCE® 60 BODYBALANCE® 60
Camilla Ahlin 17 lediga
Camilla Ahlin 17 lediga platser Boka pass
Boka

BODYBALANCE® 60

17:25 - 18:25

17 lediga

17:30 - 18:15 CrossCage 45 CrossCage 45
Sofia Mårtensson 2 lediga
Sofia Mårtensson 2 lediga platser Boka pass
Boka

CrossCage 45

17:30 - 18:15

2 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
10:00 - 11:00 Senior 60 Senior 60
Camilla Ahlin 25 lediga
Camilla Ahlin 25 lediga platser

Senior 60

10:00 - 11:00

25 lediga

12:15 - 12:45 Core 30 Core 30
Cathrin Udd 20 lediga
Cathrin Udd 20 lediga platser

Core 30

12:15 - 12:45

20 lediga

17:00 - 17:30 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Moa Salo 20 lediga
Moa Salo 20 lediga platser

CXWORX® 30

17:00 - 17:30

20 lediga

17:00 - 17:30 Cykel 30 Cykel 30
Nora Eskilsson 20 lediga
Nora Eskilsson 20 lediga platser

Cykel 30

17:00 - 17:30

20 lediga

17:40 - 18:10 CrossCage 30 CrossCage 30
Cathrin Udd 10 lediga
Cathrin Udd 10 lediga platser

CrossCage 30

17:40 - 18:10

10 lediga

17:50 - 18:20 GRIT® Strength GRIT® Strength
Matilda Gunnarsson 15 lediga
Matilda Gunnarsson 15 lediga platser

GRIT® Strength

17:50 - 18:20

15 lediga

18:30 - 19:30 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Cathrin Udd 25 lediga
Cathrin Udd 25 lediga platser

BODYPUMP® 60

18:30 - 19:30

25 lediga

18:30 - 19:45 Löpträning 75 Löpträning 75
Markus Jönsson 10 lediga
Markus Jönsson 10 lediga platser

Löpträning 75

18:30 - 19:45

10 lediga

18:30 - 19:00 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Linda Ljungberg 20 lediga
Linda Ljungberg 20 lediga platser

SPRINT® 30

18:30 - 19:00

20 lediga