Ändrade bemanningstider

Eftersom vi behöver omfördela våra resurser har vi ändrat i våra bemannade tider. Våra aktuella bemanningstider hittar du här på klubbsidan (de kan komma att ändras med kort varsel).

Svårt att hitta rätt kort? Lugn vi hjälper dig!

Till kortväljaren

Om Klubben

Mitt på Storgatan mitt i Halmstad city ligger vår fräscha och rymliga klubb på 2400 m². Vår anläggning är en full-service-anläggning med en modern maskinpark samt flera stora gruppträningssalar.

Här möts du av en kunnig, professionell och engagerad personal genom våra tränare och instruktörer. Vi erbjuder även fri barnpassning 30 tim/vecka. Utöver det har vi en fantastisk gruppträningsverksamhet med över 100 pass i veckan. Är du ännu inte medlem så är du varmt välkommen att prova på! 

På klubben finns även flera terapeuter bland annat skönhetssalongen Jaderma och osteopaten Per Lundquister. 


All personal är HLR utbildade och klubben är utrustad med hjärtstartare.

Varmt välkommen att uppleva vår personliga atmosfär där vi tar hand om både kropp och själ!

 

 

Vårt utbud

Personlig tränare

Träningsyta

Kidz Club

Gruppträning

Seniorträning

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Träning och maskiner

Gym

Fria vikter

Skierg

Crosstrainer

Cyklar

Löpband

Rodd

Funktionell yta

Crosscage

Trappmaskin

Träningsformer

Gruppträning

Seniorträning

Personlig tränare

Uteträning

Ungdomsträning

Barndans

Rehab

Generellt

Träningsyta

Öppet dygnet runt

Café

Skåp - Hänglås

Kidz Club

13-årsgräns

Barnpassning

11-årsgräns

Efter träning

Jacuzzi

Bastu

Solarium

Massagestol

Spa

Visa alla
Dölj utbud

Kontakt


Adress

Nordic Wellness Halmstad City

Nordic Wellness Halmstad City

Storgatan 28-30, 302 43 , Halmstad


Telefon

010 - 155 53 15


Epost

halmstad.city@nordicwellness.se


Öppettider

Bemannat

05.00 - 22.00 09:00-21:00
Ti 05.00 - 22.00 09:00-2100
On 05.00 - 22.00 09:00 -21:00
To 05.00 - 22.00 09:00-21:00
Fr 05.00 - 20.00 09:00-19:00
05.00 - 20.00 09:00-14:30
05.00 - 20.00 12:30 - 18:00

 

Öppettider Kidz Club

Måndag   stängt 16.20-19:00
Tisdag   stängt  stängt
Onsdag   stängt 16.00-19:00
Torsdag 08.00-10.00 16.00-19:00
Fredag     stängt stängt

Röda dagar samt helgdagar är Kidz Club stängt!

 

 

Våra personliga tränare

Tid Pass Instruktör Platser
10:30 - 11:30 BODYPUMP® 60 Release BODYPUMP® 60 Release
Cecilia Wärnestål 1 i kö
Cecilia Wärnestål 1 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60 Release

10:30 - 11:30

1 i kö

15:00 - 16:30 Power Yoga 90 Power Yoga 90
Ulf Thunberg 16 lediga
Ulf Thunberg 16 lediga platser Boka pass
Boka

Power Yoga 90

15:00 - 16:30

16 lediga

15:30 - 16:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Dennis Svensson 22 i kö
Dennis Svensson 22 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

15:30 - 16:15

22 i kö

17:00 - 17:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Sanna Rydermark 17 i kö
Sanna Rydermark 17 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

17:00 - 17:30

17 i kö

17:40 - 18:25 CXWORX® 45 Release CXWORX® 45 Release
Sanna Rydermark 10 i kö
Sanna Rydermark 10 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 45 Release

17:40 - 18:25

10 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Daniel Andersson 17 i kö
Daniel Andersson 17 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

06:30 - 07:15

17 i kö

09:20 - 09:50 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Ewa Hermansson Korosec 5 i kö
Ewa Hermansson Korosec 5 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

09:20 - 09:50

5 i kö

10:00 - 11:00 Power Yoga basic 60 Power Yoga basic 60
Ewa Hermansson Korosec 8 i kö
Ewa Hermansson Korosec 8 i kö Reservera
Reservera

Power Yoga basic 60

10:00 - 11:00

8 i kö

16:45 - 17:15 GRIT® Cardio GRIT® Cardio
Åsa Carlsson 11 i kö
Åsa Carlsson 11 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Cardio

16:45 - 17:15

11 i kö

17:15 - 18:00 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Åsa Carlsson 25 i kö
Åsa Carlsson 25 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

17:15 - 18:00

25 i kö

17:15 - 17:45 GRID 30 GRID 30
Hanna Lundh 6 lediga
Hanna Lundh 6 lediga platser Boka pass
Boka

GRID 30

17:15 - 17:45

6 lediga

17:20 - 18:20 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Cristine Skogastierna 40 i kö
Cristine Skogastierna 40 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

17:20 - 18:20

40 i kö

17:30 - 18:15 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Dennis Svensson 29 i kö
Dennis Svensson 29 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

17:30 - 18:15

29 i kö

17:50 - 18:50 BODYJAM® 60 BODYJAM® 60
Hanna Lundh 21 i kö
Hanna Lundh 21 i kö Reservera
Reservera

BODYJAM® 60

17:50 - 18:50

21 i kö

18:30 - 19:15 P.E One 45 P.E One 45
Rebecca Nyhemer 14 i kö
Rebecca Nyhemer 14 i kö Reservera
Reservera

P.E One 45

18:30 - 19:15

14 i kö

18:45 - 19:30 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Lisa Hedlund 21 i kö
Lisa Hedlund 21 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

18:45 - 19:30

21 i kö

18:55 - 19:55 BODYBALANCE® 60 BODYBALANCE® 60
Hanna Lundh 18 i kö
Hanna Lundh 18 i kö Reservera
Reservera

BODYBALANCE® 60

18:55 - 19:55

18 i kö

19:25 - 20:10 HIIT 45 HIIT 45
Nicole Blomstrand 10 i kö
Nicole Blomstrand 10 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

19:25 - 20:10

10 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 P.E One 45 P.E One 45
Åsa Carlsson 19 i kö
Åsa Carlsson 19 i kö Reservera
Reservera

P.E One 45

06:30 - 07:15

19 i kö

08:30 - 09:00 Core 30 Core 30
Malin Mujunen 21 i kö
Malin Mujunen 21 i kö Reservera
Reservera

Core 30

08:30 - 09:00

21 i kö

09:05 - 09:35 Cykel 30 Puls Cykel 30 Puls
Malin Mujunen 4 i kö
Malin Mujunen 4 i kö Reservera
Reservera

Cykel 30 Puls

09:05 - 09:35

4 i kö

10:00 - 11:00 Outdoor Challenge 60 Outdoor Challenge 60
Lisa Folkemark 12 lediga
Lisa Folkemark 12 lediga platser Boka pass
Boka

Outdoor Challenge 60

10:00 - 11:00

12 lediga

11:00 - 12:00 YinYoga 60 YinYoga 60
Ulf Thunberg 20 lediga
Ulf Thunberg 20 lediga platser Boka pass
Boka

YinYoga 60

11:00 - 12:00

20 lediga

12:00 - 12:45 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Ajsa Celhasic 23 i kö
Ajsa Celhasic 23 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

12:00 - 12:45

23 i kö

17:00 - 17:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Maria Backe 20 i kö
Maria Backe 20 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

17:00 - 17:30

20 i kö

17:15 - 18:15 BODYCOMBAT® 60 BODYCOMBAT® 60
Hanna Lundh 13 i kö
Hanna Lundh 13 i kö Reservera
Reservera

BODYCOMBAT® 60

17:15 - 18:15

13 i kö

17:15 - 18:00 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Daniel Andersson 21 i kö
Daniel Andersson 21 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

17:15 - 18:00

21 i kö

17:35 - 18:20 BODYATTACK® 45 BODYATTACK® 45
Rebecka Johansson 12 i kö
Rebecka Johansson 12 i kö Reservera
Reservera

BODYATTACK® 45

17:35 - 18:20

12 i kö

17:35 - 18:20 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Maria Backe 26 i kö
Maria Backe 26 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

17:35 - 18:20

26 i kö

18:20 - 19:20 Dansstep Dansstep
Michelle Kanne 3 i kö
Michelle Kanne 3 i kö Reservera
Reservera

Dansstep

18:20 - 19:20

3 i kö

18:25 - 18:55 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Hanna Lundh 6 i kö
Hanna Lundh 6 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

18:25 - 18:55

6 i kö

18:30 - 19:15 CrossCage 45 CrossCage 45
Ludde Johansson 31 i kö
Ludde Johansson 31 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 45

18:30 - 19:15

31 i kö

18:40 - 19:10 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Martin Krook 2 lediga
Martin Krook 2 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

18:40 - 19:10

2 lediga

19:15 - 19:45 GRIT® Strength GRIT® Strength
Martin Krook 8 i kö
Martin Krook 8 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength

19:15 - 19:45

8 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Carolina Grasselli 23 i kö
Carolina Grasselli 23 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

06:30 - 07:15

23 i kö

08:00 - 08:30 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Maria Backe 11 i kö
Maria Backe 11 i kö Reservera
Reservera

SPRINT® 30

08:00 - 08:30

11 i kö

08:35 - 09:05 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Maria Backe 15 i kö
Maria Backe 15 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

08:35 - 09:05

15 i kö

09:05 - 09:50 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Christina Sivertsson 11 i kö
Christina Sivertsson 11 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

09:05 - 09:50

11 i kö

09:30 - 10:15 Mama Move 45 Mama Move 45
Cristine Skogastierna 16 lediga
Cristine Skogastierna 16 lediga platser Boka pass
Boka

Mama Move 45

09:30 - 10:15

16 lediga

10:30 - 11:30 Pilates Pilates
Ulf Thunberg 2 i kö
Ulf Thunberg 2 i kö Reservera
Reservera

Pilates

10:30 - 11:30

2 i kö

12:00 - 12:30 GRIT® Athletic GRIT® Athletic
Hanna Lundh 5 lediga
Hanna Lundh 5 lediga platser Boka pass
Boka

GRIT® Athletic

12:00 - 12:30

5 lediga

16:30 - 17:15 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Linda Svensson 20 i kö
Linda Svensson 20 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

16:30 - 17:15

20 i kö

17:00 - 17:45 ZUMBA Fitness® 45 ZUMBA Fitness® 45
Rebecca Tellram 11 i kö
Rebecca Tellram 11 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 45

17:00 - 17:45

11 i kö

17:30 - 18:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Dennis Svensson 33 i kö
Dennis Svensson 33 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

17:30 - 18:15

33 i kö

17:30 - 18:30 Löpträning 60 Löpträning 60
Carolina Grasselli 8 lediga
Carolina Grasselli 8 lediga platser Boka pass
Boka

Löpträning 60

17:30 - 18:30

8 lediga

17:50 - 18:20 GRIT® Cardio GRIT® Cardio
Patrik Nordvall 6 i kö
Patrik Nordvall 6 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Cardio

17:50 - 18:20

6 i kö

17:55 - 18:40 BODYBALANCE® 45 BODYBALANCE® 45
Rebecca Tellram 6 i kö
Rebecca Tellram 6 i kö Reservera
Reservera

BODYBALANCE® 45

17:55 - 18:40

6 i kö

18:25 - 18:55 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Rebecka Johansson 15 i kö
Rebecka Johansson 15 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE

18:25 - 18:55

15 i kö

18:45 - 19:15 SPRINT® 30 SPRINT® 30
Susann Hjalmarsson 22 lediga
Susann Hjalmarsson 22 lediga platser Boka pass
Boka

SPRINT® 30

18:45 - 19:15

22 lediga

19:00 - 20:00 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Carolina Grasselli 18 i kö
Carolina Grasselli 18 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

19:00 - 20:00

18 i kö

19:00 - 19:30 Les Mills BARRE 30 Les Mills BARRE 30
Rebecka Johansson 4 lediga
Rebecka Johansson 4 lediga platser Boka pass
Boka

Les Mills BARRE 30

19:00 - 19:30

4 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Nicole Blomstrand 23 i kö
Nicole Blomstrand 23 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

06:30 - 07:15

23 i kö

12:00 - 12:30 GRIT® Strength GRIT® Strength
Åsa Carlsson 9 i kö
Åsa Carlsson 9 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength

12:00 - 12:30

9 i kö

16:30 - 17:00 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Hanna Lundh 11 i kö
Hanna Lundh 11 i kö Reservera
Reservera

CXWORX® 30

16:30 - 17:00

11 i kö

17:00 - 17:45 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Malin Mujunen 16 i kö
Malin Mujunen 16 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

17:00 - 17:45

16 i kö

17:00 - 17:45 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Daniel Andersson 22 i kö
Daniel Andersson 22 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

17:00 - 17:45

22 i kö

17:00 - 17:45 HIIT 45 HIIT 45
Emmie Berglund 5 i kö
Emmie Berglund 5 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

17:00 - 17:45

5 i kö

17:05 - 17:50 BODYATTACK® 45 BODYATTACK® 45
Hanna Lundh 14 i kö
Hanna Lundh 14 i kö Reservera
Reservera

BODYATTACK® 45

17:05 - 17:50

14 i kö

17:30 - 18:15 Easy Line 45 Easy Line 45
Martin Hansson 4 i kö
Martin Hansson 4 i kö Reservera
Reservera

Easy Line 45

17:30 - 18:15

4 i kö

17:55 - 18:40 BODYCOMBAT® 45 BODYCOMBAT® 45
Elina Ekelund 2 i kö
Elina Ekelund 2 i kö Reservera
Reservera

BODYCOMBAT® 45

17:55 - 18:40

2 i kö

17:55 - 18:40 P.E One 45 P.E One 45
Elin Sochor 19 i kö
Elin Sochor 19 i kö Reservera
Reservera

P.E One 45

17:55 - 18:40

19 i kö

18:30 - 19:15 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Christina Sivertsson 12 i kö
Christina Sivertsson 12 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

18:30 - 19:15

12 i kö

18:45 - 19:45 YinYoga 60 YinYoga 60
Ulf Thunberg 12 lediga
Ulf Thunberg 12 lediga platser Boka pass
Boka

YinYoga 60

18:45 - 19:45

12 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Åsa Carlsson 22 i kö
Åsa Carlsson 22 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

06:30 - 07:15

22 i kö

08:00 - 08:45 BODYBALANCE® 45 BODYBALANCE® 45
Hanna Lundh 12 lediga
Hanna Lundh 12 lediga platser Boka pass
Boka

BODYBALANCE® 45

08:00 - 08:45

12 lediga

08:50 - 09:35 P.E One 45 P.E One 45
Rebecca Tellram 1 i kö
Rebecca Tellram 1 i kö Reservera
Reservera

P.E One 45

08:50 - 09:35

1 i kö

09:30 - 10:15 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Linda Svensson 14 i kö
Linda Svensson 14 i kö Reservera
Reservera

Cardio Walking 45 Puls

09:30 - 10:15

14 i kö

09:30 - 10:15 Mama Move 45 Mama Move 45
Maria Backe 16 lediga
Maria Backe 16 lediga platser Boka pass
Boka

Mama Move 45

09:30 - 10:15

16 lediga

10:00 - 11:00 Pilates Pilates
Ewa Hermansson Korosec 11 lediga
Ewa Hermansson Korosec 11 lediga platser Boka pass
Boka

Pilates

10:00 - 11:00

11 lediga

12:00 - 12:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Cecilia Wärnestål 3 lediga
Cecilia Wärnestål 3 lediga platser Boka pass
Boka

BOOTY MOVE

12:00 - 12:30

3 lediga

16:00 - 16:45 BODYBALANCE® 45 BODYBALANCE® 45
Cristine Skogastierna 14 lediga
Cristine Skogastierna 14 lediga platser Boka pass
Boka

BODYBALANCE® 45

16:00 - 16:45

14 lediga

16:30 - 17:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Daniel Andersson 5 i kö
Daniel Andersson 5 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

16:30 - 17:15

5 i kö

17:00 - 18:00 CrossChallenge 60 CrossChallenge 60
Calle Göransson 13 i kö
Calle Göransson 13 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 60

17:00 - 18:00

13 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
08:00 - 08:45 P.E Performance 45 P.E Performance 45
Elin Sochor 1 ledig
Elin Sochor 1 ledig Boka pass
Boka

P.E Performance 45

08:00 - 08:45

1 ledig

09:00 - 09:45 HIIT 45 HIIT 45
Maria Backe 15 i kö
Maria Backe 15 i kö Reservera
Reservera

HIIT 45

09:00 - 09:45

15 i kö

09:15 - 09:45 Step 30 Step 30
Ewa Hermansson Korosec 5 lediga
Ewa Hermansson Korosec 5 lediga platser Boka pass
Boka

Step 30

09:15 - 09:45

5 lediga

09:30 - 10:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Patrik Nordvall 3 i kö
Patrik Nordvall 3 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45 Puls

09:30 - 10:15

3 i kö

09:55 - 10:25 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Ewa Hermansson Korosec 4 lediga
Ewa Hermansson Korosec 4 lediga platser Boka pass
Boka

CXWORX® 30

09:55 - 10:25

4 lediga

10:30 - 11:00 GRIT® Strength GRIT® Strength
Patrik Nordvall 2 i kö
Patrik Nordvall 2 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength

10:30 - 11:00

2 i kö

11:10 - 12:10 INTODANCE INTODANCE
Lisen Gustafsson 25 lediga
Lisen Gustafsson 25 lediga platser Boka pass
Boka

INTODANCE

11:10 - 12:10

25 lediga

Tid Pass Instruktör Platser
10:30 - 11:30 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Sofia Erlinge 25 lediga
Sofia Erlinge 25 lediga platser

BODYPUMP® 60

10:30 - 11:30

25 lediga

15:00 - 16:30 Power Yoga 90 Power Yoga 90
Ulf Thunberg 25 lediga
Ulf Thunberg 25 lediga platser

Power Yoga 90

15:00 - 16:30

25 lediga

15:30 - 16:15 Cykel 45 Puls Cykel 45 Puls
Dennis Svensson 25 lediga
Dennis Svensson 25 lediga platser

Cykel 45 Puls

15:30 - 16:15

25 lediga

16:30 - 17:15 Cardio Walking 45 Puls Cardio Walking 45 Puls
Malin Mujunen 13 lediga
Malin Mujunen 13 lediga platser

Cardio Walking 45 Puls

16:30 - 17:15

13 lediga

17:00 - 17:30 BOOTY MOVE BOOTY MOVE
Sanna Rydermark 25 lediga
Sanna Rydermark 25 lediga platser

BOOTY MOVE

17:00 - 17:30

25 lediga

17:40 - 18:10 CXWORX® 30 CXWORX® 30
Sanna Rydermark 25 lediga
Sanna Rydermark 25 lediga platser

CXWORX® 30

17:40 - 18:10

25 lediga