Åtgärder gällande Covid-19

Vi på Nordic Wellness tar spridningen av Covid-19 på allvar och sätter in åtgärder för att du som medlem ska känna dig trygg och säker med din träning hos oss. Vår högsta prioritering är du och din hälsa.

Läs mer om hur vi förhåller oss till Covid-19 här.

Svårt att hitta rätt kort? Lugn vi hjälper dig!

Till kortväljaren

Om Klubben

DU KAN TRÄNA ENDAST 150 METER FRÅN MALMÖ CENTRALSTATION!

Du hittar vår klubb i Malmö endast 150 meter från Malmö Central. Här hittar du 1200 m2 yta med gym, gruppträning, Hotyogarum, crosscage-yta, cykelsal, omklädningsrum med bastu och lounge. Det går även att hyra konferenssal och våra gruppträningssalar. I samma lokalen huserar även Ortopedsmedicinska kliniken (OMK).

I våra fyra gruppträningssalar träffar du välutbildade och kompetenta instruktörer som ger dig en fantastisk träningsupplevelse.

 

 

Vårt utbud

Crosscage

Cyklar

Personlig tränare

Gruppträning

Visa hela
vårt utbud
Visa alla
Dölj utbud
Träning och maskiner

Gym

Fria vikter

Skierg

Crosstrainer

Cyklar

Löpband

Rodd

Funktionell yta

Crosscage

Träningsformer

Gruppträning

Personlig tränare

Rehab

Generellt

Träningsyta

Café

Skåp - Hänglås

13-årsgräns

11-årsgräns

Efter träning

Bastu

Visa alla
Dölj utbud

Kontakt


Adress

Nordic Wellness Malmö Central

Nordic Wellness Malmö Central

Utställningsgatan 2, 211 20 , Malmö


Telefon

010 - 155 54 28


Epost

central@nordicwellness.se


Öppettider

Bemannat

05.00 - 23.00 10: 00-18: 30 (lunchstängt mellan 13:00-14:30)
Ti 05.00 - 23.00 10: 00-18: 30 (lunchstängt mellan 13:00-14:30)
On 05.00 - 23.00 10: 00-18: 30 (lunchstängt mellan 13:00-14:30)
To 05.00 - 23.00 10: 00-18: 30 (lunchstängt mellan 13:00-14:30)
Fr 05.00 - 23.00 10: 00-14: 00
05.00 - 23.00 Obemannat
05.00 - 23.00 Obemannat

Fler öppettider

Våra personliga tränare

Tid Pass Instruktör Platser
16:55 - 17:40 P.E One 45 P.E One 45
Sweeney Chin 3 lediga
Sweeney Chin 3 lediga platser Boka pass
Boka

P.E One 45

16:55 - 17:40

3 lediga

17:10 - 17:40 GRIT® Strength 30 GRIT® Strength 30
Amanda Rosdahl 3 i kö
Amanda Rosdahl 3 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength 30

17:10 - 17:40

3 i kö

17:50 - 18:50 BODYCOMBAT® 60 BODYCOMBAT® 60
Helen Andersson 1 i kö
Helen Andersson 1 i kö Reservera
Reservera

BODYCOMBAT® 60

17:50 - 18:50

1 i kö

18:00 - 18:45 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Nina Heidarjan 2 i kö
Nina Heidarjan 2 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

18:00 - 18:45

2 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
11:15 - 12:00 Rörlighetsträning 45 Rörlighetsträning 45
Sofie Larsson 2 i kö
Sofie Larsson 2 i kö Reservera
Reservera

Rörlighetsträning 45

11:15 - 12:00

2 i kö

11:30 - 12:00 CrossChallenge 30 CrossChallenge 30
Robin Rosborg 3 lediga
Robin Rosborg 3 lediga platser Boka pass
Boka

CrossChallenge 30

11:30 - 12:00

3 lediga

11:30 - 12:00 Cykel 30 Cykel 30
Jennie Thustrup 2 i kö
Jennie Thustrup 2 i kö Reservera
Reservera

Cykel 30

11:30 - 12:00

2 i kö

12:10 - 12:40 BODYCOMBAT® 30 BODYCOMBAT® 30
Karen Olrich-White 6 lediga
Karen Olrich-White 6 lediga platser Boka pass
Boka

BODYCOMBAT® 30

12:10 - 12:40

6 lediga

12:10 - 12:40 BODYPUMP® 30 BODYPUMP® 30
Jennie Thustrup 4 i kö
Jennie Thustrup 4 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 30

12:10 - 12:40

4 i kö

16:50 - 17:20 BOOTY MOVE 30 BOOTY MOVE 30
Edvina Andersson 9 i kö
Edvina Andersson 9 i kö Reservera
Reservera

BOOTY MOVE 30

16:50 - 17:20

9 i kö

17:30 - 18:00 Les Mills CORE® 30 Les Mills CORE® 30
Edvina Andersson 8 i kö
Edvina Andersson 8 i kö Reservera
Reservera

Les Mills CORE® 30

17:30 - 18:00

8 i kö

18:00 - 19:00 Yoga 60 Yoga 60
Karin Thelin 5 i kö
Karin Thelin 5 i kö Reservera
Reservera

Yoga 60

18:00 - 19:00

5 i kö

18:10 - 19:10 BODYBALANCE® 60 BODYBALANCE® 60
Jeanette Gunnarsson 1 i kö
Jeanette Gunnarsson 1 i kö Reservera
Reservera

BODYBALANCE® 60

18:10 - 19:10

1 i kö

19:10 - 20:10 YinYoga 60 YinYoga 60
Karin Thelin 3 i kö
Karin Thelin 3 i kö Reservera
Deltagare får gärna ha med filt/tjocktröja att använda i positionerna, samt gärna lite varmare kläder då vi ligger länge i positionerna och en kan börja frysa :) Reservera

YinYoga 60

19:10 - 20:10

3 i kö

Deltagare får gärna ha med filt/tjocktröja att använda i positionerna, samt gärna lite varmare kläder då vi ligger länge i positionerna och en kan börja frysa :)
Tid Pass Instruktör Platser
07:00 - 07:45 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Madeleine Henricson 6 i kö
Madeleine Henricson 6 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

07:00 - 07:45

6 i kö

11:10 - 11:55 BOOTY STEP BOOTY STEP
Sweeney Chin 12 i kö
Sweeney Chin 12 i kö Reservera
Reservera

BOOTY STEP

11:10 - 11:55

12 i kö

12:30 - 13:00 HIIT 30 HIIT 30
Simone Tijburg 4 i kö
Simone Tijburg 4 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

12:30 - 13:00

4 i kö

17:35 - 18:35 BODYCOMBAT® 60 BODYCOMBAT® 60
Carolina Ritz 4 i kö
Carolina Ritz 4 i kö Reservera
Reservera

BODYCOMBAT® 60

17:35 - 18:35

4 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
08:30 - 09:15 Pilates 45 Pilates 45
Carolina Ritz 4 i kö
Carolina Ritz 4 i kö Reservera
Reservera

Pilates 45

08:30 - 09:15

4 i kö

11:30 - 12:15 CrossChallenge 45 CrossChallenge 45
Carlos Vedin 0 i kö
Carlos Vedin 0 i kö Reservera
Reservera

CrossChallenge 45

11:30 - 12:15

0 i kö

12:10 - 12:40 Cykel 30 Cykel 30
Helena Olsson 5 i kö
Helena Olsson 5 i kö Reservera
Reservera

Cykel 30

12:10 - 12:40

5 i kö

17:15 - 18:15 Dansstep Dansstep
Martin Gustafsson 4 i kö
Martin Gustafsson 4 i kö Reservera
Reservera

Dansstep

17:15 - 18:15

4 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
10:00 - 11:00 BODYPUMP® 60 BODYPUMP® 60
Martin Gustafsson 7 i kö
Martin Gustafsson 7 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 60

10:00 - 11:00

7 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Pilates 45 Pilates 45
Carolina Ritz 4 i kö
Carolina Ritz 4 i kö Reservera
Reservera

Pilates 45

06:30 - 07:15

4 i kö

10:00 - 11:00 Yoga 60 Yoga 60
Mia Regnér 6 i kö
Mia Regnér 6 i kö Reservera
Reservera

Yoga 60

10:00 - 11:00

6 i kö

11:20 - 11:50 GRIT® Strength 30 GRIT® Strength 30
Amanda Rosdahl 0 i kö
Amanda Rosdahl 0 i kö Reservera
Reservera

GRIT® Strength 30

11:20 - 11:50

0 i kö

12:00 - 12:30 CrossChallenge 30 CrossChallenge 30
Robin Rosborg 6 lediga
Robin Rosborg 6 lediga platser Boka pass
Boka

CrossChallenge 30

12:00 - 12:30

6 lediga

12:00 - 12:30 Cykel 30 Cykel 30
Helena Karpe 5 lediga
Helena Karpe 5 lediga platser Boka pass
Boka

Cykel 30

12:00 - 12:30

5 lediga

12:00 - 12:45 Pilates 45 Pilates 45
Helen Andersson 1 ledig
Helen Andersson 1 ledig Boka pass
Boka

Pilates 45

12:00 - 12:45

1 ledig

17:15 - 18:00 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Lise-Lotte Thuse 3 i kö
Lise-Lotte Thuse 3 i kö Reservera
Reservera

BODYPUMP® 45

17:15 - 18:00

3 i kö

17:25 - 17:55 HIIT 30 HIIT 30
Alva Welin 1 i kö
Alva Welin 1 i kö Reservera
Reservera

HIIT 30

17:25 - 17:55

1 i kö

17:30 - 18:15 Cykel 45 Cykel 45
Amanda Linderoth 8 i kö
Amanda Linderoth 8 i kö Reservera
Reservera

Cykel 45

17:30 - 18:15

8 i kö

18:05 - 19:05 ZUMBA Fitness® 60 ZUMBA Fitness® 60
Olivia Mehler 2 i kö
Olivia Mehler 2 i kö Reservera
Reservera

ZUMBA Fitness® 60

18:05 - 19:05

2 i kö

Tid Pass Instruktör Platser
06:30 - 07:15 Pilates 45 Pilates 45
Carolina Ritz 1 ledig
Carolina Ritz 1 ledig Boka pass
Boka

Pilates 45

06:30 - 07:15

1 ledig

11:30 - 12:00 BODYPUMP® 30 BODYPUMP® 30
Madeleine Henricson 5 lediga
Madeleine Henricson 5 lediga platser Boka pass
Boka

BODYPUMP® 30

11:30 - 12:00

5 lediga

11:30 - 12:00 CrossCage 30 CrossCage 30
Felipe Leyton 1 ledig
Felipe Leyton 1 ledig Boka pass
Boka

CrossCage 30

11:30 - 12:00

1 ledig

12:10 - 12:40 CrossCage 30 CrossCage 30
Felipe Leyton 2 i kö
Felipe Leyton 2 i kö Reservera
Reservera

CrossCage 30

12:10 - 12:40

2 i kö

12:10 - 12:40 Cykel 30 Cykel 30
Jennie Thustrup 2 lediga
Jennie Thustrup 2 lediga platser Boka pass
Boka

Cykel 30

12:10 - 12:40

2 lediga

16:15 - 16:45 Rörlighetsträning 30 Rörlighetsträning 30
Sweeney Chin 9 lediga
Sweeney Chin 9 lediga platser

Rörlighetsträning 30

16:15 - 16:45

9 lediga

16:55 - 17:40 P.E One 45 P.E One 45
Sweeney Chin 9 lediga
Sweeney Chin 9 lediga platser

P.E One 45

16:55 - 17:40

9 lediga

17:10 - 17:40 GRIT® Strength 30 GRIT® Strength 30
Amanda Rosdahl 9 lediga
Amanda Rosdahl 9 lediga platser

GRIT® Strength 30

17:10 - 17:40

9 lediga

17:50 - 18:50 BODYCOMBAT® 60 BODYCOMBAT® 60
Carolina Ritz 8 lediga
Carolina Ritz 8 lediga platser

BODYCOMBAT® 60

17:50 - 18:50

8 lediga

18:00 - 18:45 BODYPUMP® 45 BODYPUMP® 45
Nina Heidarjan 9 lediga
Nina Heidarjan 9 lediga platser

BODYPUMP® 45

18:00 - 18:45

9 lediga