Regelbundna kallbad snabbar på återhämtningen i samband med fysisk ansträngning. Det förbättrar ditt välbefinnande i form av minskad stress, bättre sömn och mindre smärta.
Kallbad
Publicerat: av Umeå Spa
Nu har vi beställt 2 stycken kallbad från @Avantopool som vi kommer att ha i Relaxen.
Avantopool har tagit fram detta kallbad som är enkel att använda. Regelbundna kallbad snabbar på återhämtningen i samband med fysisk ansträngning. Det förbättrar ditt välbefinnande i form av minskad stress, bättre sömn och mindre smärta.
JUNIOR DAY – 24 AUGUSTI
Publicerat: av Umeå Spa
JUNIOR DAY – 24 AUGUSTI
Den 24 augusti är det äntligen dags för Junior Day, en dag där vi lägger allt fokus på familjen!
Var: NW TOMTEBO
Vi har prova-på klasser för alla våra unga stjärnor från 9-12.30, kolla schemat längre ner!
Det är självklart öppet hus, alla är välkomna oavsett ålder! Vi bjuder på korv m. bröd, fika och har massa aktiviteter under denna dag. Även Tigern Teo kommer att komma på besök.
09.00 – Dans 2-3 år
09.30 – Gympa 2-3 år
10.00 – Dans 4-5 år
10.30 – Gymnastic 4-5 år
11.00 – Dans 6-8 år
11.30 – Gymnastic 6-8 år
12.00 – Move it 9-11 år
Ta med alla kompisar så syns vi där!
Nordic Wellness Padel Tour 28 september 2024
Publicerat: av Nordic Wellness
Det är med glädje som vi kan gå ut med nyheten om att det kommer att arrangeras en Nordic Wellness Padel Tour som utspelar sig i hela sex städer runt om i landet där de bästa från varje stad och tävlingsklass tar sig vidare till Sverigefinalen.
Den 28:e september slås portarna upp i nedanstående hallar där det avgörs vilka från den stadens hall som tar sig vidare till Sverigefinalen i Karlstad den 12:e oktober.